مشخصات فنی “ریبون”

استفاده از “ریبون”‌های فاقد ‌کیفیت، به “هدِ” دستگاهتان آسیب خواهد زد، لذا لازم است اطلاعاتی در مورد کارکرد “ریبون” و نوعِ با کیفیت آن داشته باشید.
“ریبون” که نوعی ورق پلاستیکی آغشته به جوهر است به گرد یک هسته “core” که جنس آن اغلب از چوب است پیچیده شده که این هسته‌ی مرکزی “core” بر دو نوع است: یک اینچ و یا نیم اینچ، که نوع یک اینچی آن پرکاربردتر است مگر در “ریبون”‌هایی با متراژ (طول) کم.
“ریبون” نسبت به بزرگی و کوچکی دستگاهی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند از نظر طولی (متراژ) “Lenght” مختلفی داشته باشد. طول “ریبون” در اغلب موارد از 75 تا 450 متر است. عرض “ریبون” هم متفاوت است و عرض موارد پر کاربرد تر “ریبون” از 40mm تا 160mm می‌باشد که در اکثر موارد اندازه‎های کم‌ تر از 110mm آن، در بسیاری از دستگاه‌ها قابل استفاده است.
نکته‌ای که همیشه باید در نظر بگیرید انتخاب نزدیک‌ ترین اندازه‌ی عرض “ریبون” به اندازه‌ی لیبل مورد نظرتان است، چرا که به این ترتیب “پرت” کم‌ تری خواهید داشت و در هزینه‌ی کار‌ صرفه‌ جویی خواهد شد.
در انتخاب یک “ریبون” باید نسبت به اهمیتی که هر یک از موارد زیر برای کار شما دارد اقدام به انتخاب “ریبون” کنید:
1- کیفیت و ماندگاری چاپ( میزان حساسیت به دما- جنس پلیمریزاسیون (PE) – ضخامت جوهر( و جنس لیبل یا برچسب مورد نظر)
2- قیمت.
در مورد بررسی کیفیت،”ریبون” فقط می‌ توانید آن را مقابل نور گرفته و تا حدی به میزان کم یا زیاد بودن ضخامت جوهرش پی ببرید، اما جنس پلیمریزاسیون (PE) و حساسیت به دمای “ریبون”، توسط مصرف‌کننده قابل برآورد نیست.
در انتخابِ اندازه‌ی مناسب یک “ریبون”، باید طول ، عرض و اندازه‌ی هسته‌ی مرکزی آن را بر طبق میزان نیاز خود بسنجید. برای این کار می‌توانید در برخی موارد به دفترچه‌ی راهنمای دستگاه نیز مراجعه کنید.
این را نیز بدانید که بنا بر جهت پیچانده شدن، یعنی بنا بر سمت جوهردار “ریبون،”، دو نوع “ریبون” وجود دارد:
الف- “ریبون” با پوشش داخلی
ب- “ریبون” با پوشش خارجی.
شما قبل از خرید “ریبون”، باید بدانید که کدام نوع از پوششِ “ریبون” مطابق با دستگاهتان است. به این منظور یک تکه نوار چسب را به روی لایه‌ی اصلی بیرونی (و نه لایه‌ی سلفونِ روی “ریبون”) بچسبانید و چند ثانیه صبر کرده و آن را جدا کنید. وجود علامت جوهر بر سطح نوار‌ چسب، نشان‌ گر این است که “ریبون” شما دارای پوشش خارجی است و نبودن جوهر، علامت این است که “ریبون” شما دارای پوشش داخلی است.
برندهای معروف ریبون : ریبون فارگو، ریبون زبرا ، ریبون هایتی، ریبون هودو و ریبون نیسکا و Ciaat میباشند کلیه این ریبون ها آماده تحویل فوری توسط شرکت کاردمی میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button