انواع ریبون

1-ریبون وکس “Wax Ribbon “
این “ریبون” در مقابل تغییرات دما، رطوبت، سایش و اثر مواد مختلف (مثل آب و الکل) چندان مقاوم نیست، قیمت آن ارزان‌ است اما چاپ با آن سرعت بالایی دارد. مورد مصرف آن بیش‌ تر برای برچسب‌ های کاغذی است.
2-ریبون وکس رزین“Wax\Resin Ribbon“
این “ریبون” بیش‌ تر برای برچسب‌ های کاغذی و “متالایز” به کار می‌رود. تاریخچه‌ی “متالایز” به دهه‌ی 1930 میلادی باز می‌گردد. در چاپ “متالایز” یک لایه‌ بسیار نازک آلومینیوم بر سطح مقوا باعث ایجاد ظاهری درخشنده و نیز گرافیکی جذاب می‌شود. هدف از این نوع چاپ تقویت جلوه‌ی بصری و به وجود آوردن درخشندگی زیاد است. درصد رزینِ “ریبون وکس رزین ” از “ریبون وکس” بیش‌ تر است لذا “ریبون وکس رزین” ماندگاری بیش‌تری از “ریبون وکس” دارد.
این نوع ریبون جهت لیبل‌هایی از جنس “پلی‌پروپیلن” نیز مناسب است ضمناً در لیبل‌های کاغذی هم قابل استفاده می‌باشد ولی درست‌ترین و اصلی‌ترین مورد مصرف آن هنگامی است که می‌خواهید ماندگاری چاپِ معمولی داشته باشید(نه خیلی زیاد و نه کم) و در حقیقت “ریبون وکس رزین”، از نظر ماندگاری چاپ، حدِ وسطِ “ریبون وکس” و “ریبون رزین” است.
3-ریبون رزین “Resin Ribbon”
این ریبون در مقابلِ تغییرات دما، رطوبت، اصطکاک (سایش) و اثر مواد مختلف شیمیایی مقاوم‌ تر از “ریبون وکس” و “ریبون وکس رزین” می‌باشد. در صورتی که به چاپ‌ هایی با ماندگاری زیاد نیاز داشته باشید باید از این نوع ریبون استفاده کنید. مانند “نوار تایوک” (Tywac Lable) که نواری است از الیاف پارچه و بسیار فشرده و قابل انعطاف – لیبل‌های متال (Metal) و مواردی مانند PVC
4-ریبون سوپر رزین “Resin Premium Ribbon”
این نوع ریبون یکی از بالاترین مقاومت‌ ها را در مقابل مواد شوینده دارد و اکثراً بر روی PVC و یا لیبل‌هایی که به عنوان برچسب اموال کاربرد دارند به کار می‌رود.
علاوه بر آن ریبون های تکرنگ، ریبون طلایی، ریبون نقره ای، ریبون اسکرچ نیز ار انواع ریبون می باشند.
که شرکت کاردمی افتخار ارائه این محصولات را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button